Príprava 11. ročníka Malženickej 13 vrcholí

Vážení športoví priatelia,

už len pár hodín nás delí od štartu 11.ročníka Malženickej 13 - Behu energie. Stretneme sa opäť po dvojročnej pauze, ktorú spôsobila pandémia ochorenia Covid-19. Spravíme všetko preto, aby ste sa u nás cítili dobre. V „štartovnom balíčku“ pretekárov hlavného behu okrem občerstvenia nebude chýbať pamätné tričko s logom pretekov. Výsledkové časy vám zaznamenajú elektronické čípy, ktoré treba vrátiť. Štartovacie číslo Vám zostáva na pamiatku. Po dobehnutí si môžete „dobiť“ energiu iontovým nápojom, banánom a po vydýchaní gulášom a Pepsicolou či pivom. Tí šťastnejší z vás si navyše odnesú z Malženíc jednu z cien v tombole. Počas celého podujatia Vás bude v priestoroch športového areálu v Malženiciach sprevádzať príjemná atmosféra a milí ľudia. Zostáva nám len dúfať, že aktuálne horúčavy pominú a v sobotu bude znesiteľné počasie.

Prinášame Vám záverečné pokyny:

MIESTO KONANIA

Celé podujatie, okrem hlavného behu, je sústredené na Malženickom futbalovom štadióne. Tu máme pre Vás pripravené vyznačené priestory pre parkovanie, prezentáciu, občerstvenie a hygienu.

PARKOVANIE 

Pri futbalovom štadióne bude pre vás pripravené parkovisko s obmedzeným počtom vozidiel. Ostatných žiadame parkovať podľa pokynov usporiadateľskej služby. Neparkujte prosím na príjazdovej ceste k futbalovému štadiónu. Táto cesta je úzka a musí byť priechodzá aj pre záchranné zložky.

PREZENTÁCIA 

Prezentácia všetkých pretekárov začína v sobotu 2. júla 2022 na futbalovom štadióne od 15:00 hod. do 16:45. Zaprezentovať sa musí každý účastník behu vrátane tých z Vás, ktorí ste sa zaregistrovali on-line. 

Prezentácia bude rozdelená do dvoch častí 

  • dospelí účastníci 
  • deti

ŠTARTOVNÉ 

  • dospelí účastníci hlavného behu : 5 € (zdarma členovia BK Malženice, darcovia 2 % daní pre náš klub a zamestnanci hlavného partnera podujatia - Slovenských elektrárni a.s. - prineste si prosím kópiu potvrdenia o darovaní 2 % daní, resp. vstupnú kartičku do SE a.s.) 
  • deti zdarma

ODMENY 

  • kategórie A, B, C, D, E, F : 1. - 3. miesto : 60, 50, 40 € 
  • víťaz hlavného behu v kategórii mužov a žien : + 50 € 
  • prémia za prekonanie traťového rekordu : + 50 € 
  • absolútny víťaz pretekov získa pohár starostu obce 
  • kategória Malženičania : 1. - 3. miesto : 40, 30, 20 € 
  • detské kategórie : štartovné - džús, horalka, lentilky a lízatko pre všetkých, pre prvých troch v každej kategórii vecná cena, diplom a figúrky bežca

PRIBLIŽNÝ ČASOVÝ HARMONOGRAM PRETEKOV 

15:00 - 16:45 - prezentácia (žiacke kategórie do 15:40) 
15:45 - 16:45 - šúťaže žiackych kategórii 
17:00 - štart hlavného behu - všetky kategórie 
17:00 - 17:45 - dekorovanie víťazov žiackych kategórii 
17:45 - 18:30 - príchod do cieľa pretekárov hlavného behu 
18:00 - 19:00 - občerstvenie pretekárov 
19:00 - 19:30 - dekorovanie víťazov hlavného behu  
19:30 - 20:00 - pretekárska tombola 
od 20:00 - priateľské posedenie

ZÁVEREČNÉ UPOZORNENIE 

Beží sa za plnej cestnej premávky, preto prosím venujte zvýšenú pozornosť dodržiavaniu pravidiel cestnej premávky, pokynom polície a usporiadateľov. Každý účastník štartuje na vlastné nebezpečie. Veríme, že všetci úspešne absolvujete 11. ročník pretekov a odnesiete si z Malženíc pekné spomienky. 

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Organizačný výbor