Obzretie za 12. ročníkom Malženickej 13

Malženická 13 2023

Druhá júlová sobota, opäť tradičný termín, patrili 12. ročníku Malženickej 13 - Behu energie.

V úvode podujatia si postupne 80 detí v 10 kategóriách zmeralo sily na rôznych dĺžkach trate.

Na štart hlavného behu sa postavila rovná stovka pretekárov. Najrýchlejším bežcom sa stal Dávid Mazúch z klubu ŠK ŠOG Nitra, ktorý sa s časom 0:46:37 stal aj absolútnym víťazom. V ženskej kategórii s časom 0:49:25 po šiesty krát obhájila prvé miesto Ľubomíra Maníková z klubu AK Spartak Dubnica. Teší nás aj účasť piatich domácich bežcov, z ktorých 13 km trať najrýchlejšie zdolal Daniel Zubčák s časom 00:56:02. Kompletné výsledky sú dostupné aj na našom webe. Gratulujeme ku krásnym výkonom!

Rovnako, ako tomu bolo aj po minulé roky, pretekári hlavného behu boli zaradení do tomboly, kde sme rozdali niekoľko cien.

Poďakovanie patrí samozrejme aj návštevníkom podujatia, ktorí prišli povzbudiť svojich favoritov a ktorí vytvorili vynikajúcu atmosféru.

O spokojnosť účastníkov a hladký priebeh podujatia sa staralo približne 40 dobrovoľných usporiadateľov vrátane členov Dobrovoľného hasičského zboru Malženice. Ďakujeme.

V neposlednom rade patrí poďakovanie aj našim sponzorom za podporu tohto stále populárneho športového podujatia, vďaka ktorým sa podarilo 12. ročník úspešne zorganizovať.

Chvíľu nám potrvá, kým spracujeme a upravíme fotografie na zverejnenie na webovej stránke. Ďakujeme za porozumenie a o dostupnosti Vás budeme informovať na našom webe.

So srdečným pozdravom

Organizačný tým